5o Τουρνουά - ELPIDA RESORT&SPA HOTEL, ΣΕΡΡΕΣ (FINALS)


Το 5ο τουρνουά θα διεξαχθεί στις 26-28 Ιουλίου στο Elpida Resort&Spa Hotel, στις Σέρρες.

Πληροφορίες

ΚΑΝΟΝΙΣΜΟΙ ΔΙΟΡΓΑΝΩΣΗΣ (Event Regulations) 2019
ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΔΙΟΡΓΑΝΩΣΗΣ: North Area Series  
ΥΠΟΚΑΤΗΓΟΡΙΑ (ΦΥΛΟ/ΗΛΙΚΙΕΣ κλπ): ΑΝΔΡΩΝ-ΓΥΝΑΙΚΩΝ
ΟΝΟΜΑΣΙΑ: North Finals  
ΤΟΠΟΘΕΣΙΑ (Νομός/Περιοχή): Elpida Resort&Spa Hotel, Σέρρες  
ΦΟΡΕΑΣ: North Area Circuit  
ΣΥΝΤΕΛΕΣΤΗΣ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑΣ          
ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΕΣ: 26-28/07/2019  
ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΔΙΟΡΓΑΝΩΤΩΝ / ΟΡΓΑΝΟΓΡΑΜΜΑ : Κύριος Φορέας: North Area Circuit Συνδιοργανωτής Φορέας: Elpida Resort&Spa Hotel
Τοπικός Υπεύθυνος: Χρήστος Κωνσταντινίδης
Υπεύθυνος Αγωνιστικού: Τσαϊρέλης Γιάννης, Έφη Κώστα
Τεχνικός Υπεύθυνος ΕΟΠΕ:  
Υπεύθυνος Διαιτησίας:  
Πληροφορίες: Έφη Κώστα (6944 603310)
email: nabvcgr@gmail.com
     
web site/FB page: nabvc.gr
ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ & ΕΓΓΡΑΦΕΣ: Φύλο:  ΑΝΔΡΩΝ  -  ΓΥΝΑΙΚΩΝ  Ηλικιακό όριο (εφόσον υπάρχει):ΌΧΙ
Αλλες προδιαγραφές συμμετοχής ή ειδικοί όροι:-
Τρόπος Εγγραφής:  Με mail στο  nabvcgr@gmail.com 
Deadline για εγγραφή:  Τετάρτη 24/07/2019 ΩΡΑ 14.00 
Παράβολο Συμμετοχής (εφόσον υπάρχει): 15,00€ ανά αθλητή/30,00€ ανά ομάδα
ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ: ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ & ΩΡΕΣ ΕΛΕΓΧΟΥ ΟΜΑΔΩΝ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΑ: ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 26/7/19, 14:00 Ανδρών στις Σέρρες και Γυναικών 26/7/19, 15:00 στις Σέρρες
ΚΥΡΙΩΣ ΤΑΜΠΛΩ: ΣΑΒΒΑΤΟ 27/7/19 ΩΡΑ 09.00 Ανδρών ΣΤΙΣ ΣΕΡΡΕΣ και Γυναικών ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 26/07/19 ΩΡΑ 17.30 ΣΤΙΣ ΣΕΡΡΕΣ
ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΕΣ & ΩΡΕΣ ΕΝΑΡΞΗΣ ΑΓΩΝΩΝ:  ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΑ: ΑΝΔΡΩΝ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 26/7/19 στις 14:30 και ΓΥΝΑΙΚΩΝ, ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 26/7/19 στις 15 :30 στις ΣΕΡΡΕΣ
ΚΥΡΙΩΣ ΤΑΜΠΛΩ: ΣΑΒΒΑΤΟ 27/7/19 ΩΡΑ 9.30 ΑΝΔΡΩΝ και ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 26/7/19 ΩΡΑ 18:00 ΓΥΝΑΙΚΩΝ
ΚΑΤΑΤΑΞΗ ΟΜΑΔΩΝ: ΣΥΜΦΩΝΑ ΜΕ ΤΗΝ ΑΤΟΜΙΚΗ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ NORTH ΤΟΥ 2019
ΑΡΙΘΜΟΣ ΟΜΑΔΩΝ ΣΕ ΚΥΡΙΩΣ ΤΑΜΠΛΟ:  ΑΝΔΡΩΝ 12 ΟΜΑΔΕΣ (8 ME ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ, 2 WC, 2 ΑΠO QT) ΓΥΝΑΙΚΩΝ 8 ΟΜΑΔΕΣ (4 ΜΕ ΒΑΔΘΜΟΛΟΓΙΑ,2 WC, 2 ΑΠΌ QT)
ΑΡΙΘΜΟΣ ΟΜΑΔΩΝ ΣΕ ΠΡΟΚΡΙΜΜΑΤΙΚΑ:  8 ΟΜΑΔΕΣ ( ME ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ )
ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΟ ΣΥΣΤΗΜΑ MD MODIFIED POOL SYSTEM - QT SINGLE ELIMINATION
ΕΙΔΙΚΟΙ ΚΑΝΟΝΙΣΜΟΙ ΑΓΩΝΩΝ (σετ, πόντοι κλπ) ΣΥΜΦΩΝΑ ΜΕ ΤΗΝ ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΤΗΣ ΕΟΠΕ
ΣΥΝΘΗΚΕΣ ΔΙΟΡΓΑΝΩΣΗΣ ΦΙΛΟΞΕΝΙΕΣ ΑΘΛΗΤΩΝ:  ΌΧΙ
ΕΜΦΑΝΙΣΕΙΣ (TOPS) ΑΠΟ ΔΙΟΡΓΑΝΩΤΗ:   ΝΑΙ, (για το κυρίως ταμπλό)
ΔΙΑΤΡΟΦΗ ΣΕ ΑΘΛΗΤΕΣ ΑΠΟ ΔΙΟΡΓΑΝΩΤΗ:  ΌΧΙ
ΝΕΡΑ ΣΕ ΑΘΛΗΤΕΣ ΑΠΟ ΔΙΟΡΓΑΝΩΤΗ:   NAI
ΕΠΑΘΛΑ (σε χρήμα ή είδος):                  ΚΑΤΑΝΟΜΗ ΕΠΑΘΛΩΝ
  Ανδρων   Γυναικών        
1 200 1 160        
2 100 2 80        
3   3          
-   -          
5   5          
-   -          
-   7          
-   -          
ΣΥΝΟΛΟ: € 300   € 240        

* Ενδέχεται το ταμπλό να αλλάξει ανάλογα με τις συμμετοχές

67304360 352754752062982 5376517319004520448 n

 

Άνδρες

    ΑΘΛΗΤΗΣ 1 ΑΘΛΗΤΗΣ 2 ΣΥΝΟΛΟ ΟΜΑΔΑΣ
         
1 Εφραιμίδης Ν./Μπατζιλής Κ. 255 270 525
2 Ευγενίδης Π./Τσολάκος Θ. 345 150 495
3 Τερζόγλου Σ./Kimble N. 225 75 300
4 Αλεξανδρίδης Δ./Σαρικείσογλου Μ. 270 0 270
5 Κουρτίδης Α./Τζιουμάκας Σ. 120 120 240
6 Καφούρος Ι./Μανωλάκης Β. 0 225 225
7 Ακριτιδης Γ./Κρεούζης Η. 0 60 60                      WD
8 Αλεξανδρίδης Χ./Νικηφορίδης Σ. 60 0 60
9 Δαλακούρας Α./Δαλακούρας Κ. 0 0 0

Γυναίκες

    ΑΘΛΗΤΗΣ 1 ΑΘΛΗΤΗΣ 2 ΣΥΝΟΛΟ ΟΜΑΔΑΣ
         
1 Παρασκευαίδου Χ./Χατζηβασιλείου Β. 240 240 480
2 Kimble C./Nikolova D. 240 165 405
3 Σφυρίου Ε./Χατζηδημητρίου Γ. 75 180 255
4 Αργυρίου Ε./Δαμιανίδου Σ. 75 75 150
5 Κανταρτζή Ε./Παπάζογλου Σ. 90 0 90
6 Ακριτιδου Δ./Καραπαλιση Ε. 0 90 90
7 Antonova I./Mihaylova R. 90 0 90
8 Κώστογλου Αθ./Ταχτσή Ε. 0 0 0

Αποτελέσματα Ανδρών

Νο Αγώνα Γύρος Ομάδα Α   Ομάδα Β   Σετ Πόντοι
    Αγώνες ομίλων        
1 A1 vs A4 Εφραιμίδης Ν./Μπατζιλής Κ. vs Δαλακούρας Α./Δαλακούρας Κ. 0 - 2 16-21,19-21
2 Α2 vw A3 Αλεξανδρίδης Δ./Σαρικείσογλου Μ. vs Κουρτίδης Α./Τζιουμάκας Σ. 2 - 1 15-21, 21-12, 15-9
3 B1 vs B4 Ευγενίδης Π./Τσολάκος Θ. vs Αλεξανδρίδης Χ./Νικηφορίδης Σ. 2 - 0 21-16, 21-12
4 B2 vs B3 Τερζόγλου Σ./Kimble N. vs Καφούρος Ι./Μανωλάκης Β. 2 - 0 21-17, 21-16
5 A-winners Δαλακούρας Α./Δαλακούρας Κ. vs Αλεξανδρίδης Δ./Σαρικείσογλου Μ. 2 - 1 22-20, 16-21, 15-13
6 A-losers (7) Εφραιμίδης Ν./Μπατζιλής Κ. vs Κουρτίδης Α./Τζιουμάκας Σ. 2 - 1 15-21, 21-18, 15-13
7 B-winners Ευγενίδης Π./Τσολάκος Θ. vs Τερζόγλου Σ./Kimble N. 2 - 1 21-16, 9-21, 15-12
8 Β-losers (7) Αλεξανδρίδης Χ./Νικηφορίδης Σ. vs Καφούρος Ι./Μανωλάκης Β. 0 - 2 13-21,14-21
Προημιτελική φάση: Οι νικητές προκρίνονται στους ημιτελικούς και οι ηττημένοι κατατάσσονται στην 5η θέση)        
9 5 Αλεξανδρίδης Δ./Σαρικείσογλου Μ. vs Εφραιμίδης Ν./Μπατζιλής Κ. 0 - 2 17-21,12-21
10 5 Τερζόγλου Σ./Kimble N. vs Καφούρος Ι./Μανωλάκης Β. 1 - 2 21-11,21-23,11-15
    Ημιτελικοί        
11 Semi Final Δαλακούρας Α./Δαλακούρας Κ. vs Καφούρος Ι./Μανωλάκης Β. 2 - 0 21-6.21-16
12 Semi Final Ευγενίδης Π./Τσολάκος Θ. vs Εφραιμίδης Ν./Μπατζιλής Κ. 0 - 2 15-21,17-21
    Τελικός (1η - 2η θέση)        
13 FINAL Δαλακούρας Α./Δαλακούρας Κ. vs Εφραιμίδης Ν./Μπατζιλής Κ. 2 - 1 17-21,22-20,17-15

Αποτελέσματα Γυναικών

Νο Αγώνα Γύρος Ομάδα Α   Ομάδα Β   Σετ Πόντοι
    Αγώνες ομίλων        
1 A1 vs A4 Παρασκευαίδου Χ./Χατζηβασιλείου Β. vs Κώστογλου Αθ./Ταχτσή Ε. 2 - 0 21-8,2111
2 Α2 vw A3 Αργυρίου Ε./Δαμιανίδου Σ. vs Ακριτίδου Δ./Καραπαλίση Ε. 2 - 0 21-17,27-25
3 B1 vs B4 Kimble C./Nikolova D. vs Antonova I./Mihaylova R. 2 - 0 21-16,21-9
4 B2 vs B3 Σφυρίου Ε./Χατζηδημητρίου Γ. vs Κανταρτζή Ε./Παπαζογλου Σ 2 - 0 21-13, 21-18
5 A-winners Παρασκευαίδου Χ./Χατζηβασιλείου Β. vs Αργυρίου Ε./Δαμιανίδου Σ. 0 - 2 7-21, 17-21
6 A-losers (7) Κώστογλου Αθ./Ταχτσή Ε. vs Ακριτίδου Δ./Καραπαλίση Ε. 0 - 2 12-21,5-21
7 B-winners Kimble C./Nikolova D. vs Σφυρίου Ε./Χατζηδημητρίου Γ. 1 - 2 15-21,21-18,11-15
8 Β-losers (7) Antonova I./Mihaylova R. vs Κανταρτζή Ε./Παπαζογλου Σ 2 - 1 14-21,21-12,15-12
Προημιτελική φάση: Οι νικητές προκρίνονται στους ημιτελικούς και οι ηττημένοι κατατάσσονται στην 5η θέση)        
9 5 Παρασκευαίδου Χ./Χατζηβασιλείου Β. vs Ακριτίδου Δ./Καραπαλίση Ε. 2 - 0 24-22,21-15
10 5 Kimble C./Nikolova D. vs Antonova I./Mihaylova R. 2 - 0 21-16,21-12
    Ημιτελικοί        
11 Semi Final Αργυρίου Ε./Δαμιανίδου Σ. vs Kimble C./Nikolova D. 0 - 2 15-21,10-21
12 Semi Final Σφυρίου Ε./Χατζηδημητρίου Γ. vs Παρασκευαίδου Χ./Χατζηβασιλείου Β. 2 - 0 21-14,21-13
    Μικρός Τελικός (3η - 4η θέση)        
    Τελικός (1η - 2η θέση)        
13 FINAL Kimble C./Nikolova D. vs Σφυρίου Ε./Χατζηδημητρίου Γ. 0 - 2 15-21,11-21

 

P7280141